PEOPLE OF THE YEAR

Chynne Graham Photography
Chynne Graham Photography
Chynne Graham Photography

Are You A Winner? Click Here!

PEOPLE OF THE YEAR WINNERS

Best Accountant

Amanda Vorhies – Amanda Vorhies Tax & Accounting

RUNNER UP Laura Swanson – Swanson Tax Service

Best Appliance Repairman

Jake Larson – Dovel Refrigeration & Air Conditioning

Best Auctioneer

Austin Ascherl – Triple A Auctions

RUNNER UP Jon Stripe – Sunshine Auction Co.

Best Banker

Dan Comer – Bank Iowa

RUNNER UP Kelly Herring – TS Bank

Best Barber

Amanda Adams – The Grizzly Beard

RUNNER UP Debra Hanson – Uptown Styles

Best Bartender

Wendy Weaver – Stick’s Bar

RUNNER UP Markus Derrossett – Jacqueline’s

Best Carpet/Flooring Installer

Luc Berndt – Berndt Carpentry

RUNNER UP Logan Carlson – Carlson Flooring

Best CEO/Owner

Brandon Juon – Ice House

RUNNER UP Karmen Moses – J’s Pizza & Steak House

Best Chef

Joel Mahr – Primrose Restaurant

RUNNER UP Stephanie Sholes – Essex Schools

Best Financial Advisor

Dustin Christiansen – Edward Jones

RUNNER UP Brent Mullen – TS Bank

Best Hair Stylist

Ada Sickles – Wild Fire Salon & Spa

RUNNER UP Lindsey Ruse – Sirens Salon and Spa

Best Handyman

Josh O’Neil – Josh O’Neil Designs

RUNNER UP Mike Vorhies – Vorlun Construction

Best Insurance Agent

Elizabeth Davison – Farm Bureau Financial Services

RUNNER UP Lance Cornelius – State Farm

Best Lawyer

Brianna O’Hearn – Sorenson Law Office

RUNNER UP Drew Swanson – Swanson Law Office

Best Local Contractor

Brent Pulliam – Pulliam Painting & Carpentry

RUNNER UP Bill Cabeen – Cabeen Construction

Best Mail Carrier/Postal Carrier

Jerry Meyer – USPS

RUNNER UP Janessa Stevens – USPS

Best Massage Therapist

Courtney Meyer – Meyer Massage

RUNNER UP Paula Hayes – Serenity Studio Floral and Spa

Best Photographer

Heather Marsh – Artistic Images by Heather Marsh

RUNNER UP Megan Bourrette – Megan Bourrette Photography

Best Real Estate Agent

Amy Zwickel – Jim Hughes Real Estate

RUNNER UP Amy Haggstrom – eXp Realty, Haggstrom Home Group

Best Tattoo Artist

Elizabeth Wiese – Beauty Mark

RUNNER UP Alexis Nyx – Ink and Beauty

Best Used Car Salesman

Dakin Wilcoxson – Shore Motor Co.

RUNNER UP Calvin Kinney – Select Motors

Best Yoga Instructor

Tammy Grebert – Serenity Studio Floral & Spa

RUNNER UP Nicole Zavadil